WPML_EXPORT - en to ca translation catalogue (757 entries)

en:  - (needs update)
ca:  - (necessita una actualització)

en:  Your current site key (%s) does not match the selected product (%s).
ca:  La clau del lloc actual (%s) no coincideix amb el producte seleccionat (%s).

en: %s are currently hidden to visitors.
ca: %s estan actualment ocults per als visitants.

en: %s cannot access %s to register. Try again to see if it's a temporary problem. If the problem continues, make sure that this site has access to the Internet. You can still use the plugin without registration, but you will not receive automated updates.
ca: %s no pot accedir %s per a registrar. Intenti-ho de nou per veure si es tracta d'un problema temporal. Si el problema persisteix, asseguri's que aquest lloc tingui accés a Internet. Pot seguir utilitzant el plugin sense registrar-lo, però no rebrà actualitzacions automàtiques.

en: %s cannot update because your site's registration is not valid. Please %sregister %s%s again for this site first.
ca: %s no es pot actualitzar perquè el registre del seu lloc no és vàlid. Si us plau, abans torni a fer el %sregistre %s%s per aquest lloc.

en: %s has been added as a translator for this site.
ca: %s ha estat afegit com a traductor per a aquest lloc.

en: %s has been removed as a translator for this site.
ca: %s ha estat eliminat com a traductor per a aquest lloc.

en: %s is currently hidden to visitors.
ca: %s està actualment ocult per als visitants.

en: %s is defined in your theme. The language switcher can only be customized using the theme's CSS.
ca: %s està definit en el teu tema. El selector d'idioma només es pot personalitzar utilitzant el CSS del tema.

en: %s is not translated. %sClick here to make this post type translatable.%s
ca: %s no s'ha traduït. %sCliqui aquí perquè aquest tipus d'entrada sigui traduïble.%s

en: %s is registered on this site. You will receive automatic updates until %s
ca: %s està registrat en aquest lloc web. Rebrà actualitzacions automàtiques fins %s

en: %s is registered on this site. Your Lifetime account gives you updates for life.
ca: %s està registrat en aquest lloc web. El seu compte vitalici li proporciona actualitzacions de per vida.

en: %s is translated via WPML. %sClick here to change translation options.%s
ca: %s es tradueix mitjançant WPML. %sCliqui aquí per canviar les opcions de traducció.%s

en: %s slugs are set to be translated, but they are missing their translation
ca: S'han configurat els slugs de %s per a ser traduïts, però falta la seva traducció

en: %s support on wpml.org
ca: Suport de %s a wpml.org

en: %sRenew here%s.
ca: %sRenovar aquí%s.

en: (embedded)
ca: (incrustat)

en: (the language name as it's written in that language)
ca: (El nom de l'idioma escrit en aquest idioma)

en: (the language name as it's written in the currently displayed language)
ca: (el nom de l'idioma escrit en el mateix idioma)

en: * Your theme has a %s file, which sets the default values for WPML.
ca: * El seu tema conté un fitxer s%, que configura els valors predeterminats de WPML.

en: --None--
ca: --Cap--

en: --select--
ca: --seleccionar--

en: 1. Go to your %s%s account%s and add this site URL: %s
ca: 1. Vagi al seu %s%s compte%s i afegeixi l'adreça URL d'aquest lloc: %s

en: 1. Language for existing contents
ca: 1. Idioma dels continguts existents

en: 2. Enter your site key
ca: 2. Introdueixi la clau del lloc

en: 2. Select languages
ca: 2. Seleccioni els idiomes

en: 3. Add a language switcher
ca: 3. Afegeixi un selector d'idiomes

en: 4. Register
ca: 4. Registrar

en: <a href="%s" target="_blank">How to translate strings when default language is not English</a>
ca: <a href="%s" target="_blank">Com traduir cadenes quan l'idioma predeterminat no és l'anglès</a>

en: <a href="%s"%s>Multilingual WordPress</a> by <a href="%s" rel="nofollow">ICanLocalize</a>
ca: <a href="%s"%s>WordPress multilingüe</a> per <a href="%s" rel="nofollow">ICanLocalize</a>

en: <i>%s</i> integration
ca: <i>%s</i> integració

en: <strong>WPML notice:</strong> Upgrades to this version are only supported from versions %s and above. To upgrade from version %s, first, download <a%s>2.0.4</a>, do the DB upgrade and then go to this version.
ca: <strong>Avís de WPML:</strong> Les actualitzacions a aquesta versió només estan admeses en la versió %s i posteriors. Per actualitzar des de la versió %s, primer descarregui la versió <a%s>2.0.4</a>, realitzi l'actualització de la base de dades i després vagi a aquesta versió.

en: A different domain per language
ca: Un domini diferent per a cada idioma

en: A page
ca: Una pàgina

en: A translation for this post already exists
ca: Ja existeix una traducció d'aquesta entrada

en: A translation in this language already exists
ca: Ja existeix una traducció en aquest idioma

en: AJAX Error:
ca: Error AJAX:

en: Above post
ca: Sobre l'entrada

en: Action
ca: Acció

en: Activate
ca: Activar

en: Activate after download
ca: Activar després de la descàrrega

en: Active
ca: Actiu

en: Add
ca: Afegir

en: Add %s
ca: Afegir %s

en: Add / Remove languages
ca: Afegir / Eliminar idiomes

en: Add Language
ca: Afegir idioma

en: Add links to the original content with rel="canonical" attributes.
ca: Afegir enllaços al contingut original amb atributs rel="canonical".

en: Add menu translation:  %s
ca: Afegir traducció de menú: %s

en: Add the following line:
ca: Afegeixi la següent línia:

en: Add translation to %s
ca: Afegir traducció a %s

en: Added languages editing and translation for admin-texts
ca: Edició i traducció de textos d'administració afegides

en: Adding language failed.
ca: Error a l'hora d'afegir l'idioma.

en: Adding translation for: %s.
ca: Afegint traducció per: %s.

en: Additional CSS (optional)
ca: CSS addicional (opcional)

en: Additional details for the support team (there is no need to copy it, as the support team will be able to see it once logged in):
ca: Dades addicionals per a l'equip de suport (no fa falta copiar-les, l'equip de suport les veurà quan entri):

en: Adds language information to posts and taxonomies that are missing this information.
ca: Afegeix la informació d'idioma a les entrades i taxonomies que no tenen aquesta informació.

en: Adjust IDs for multilingual functionality
ca: Ajustar IDs per a una funcionalitat multilingüe

en: Admin language
ca: Idioma de l'àrea d'administració

en: Affected Taxonomies
ca: Taxonomies afectades

en: All categories and tags will be translated if possible.
ca: Totes les categories i etiquetes es traduiran quan sigui possible.

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: All languages are currently displayed.
ca: Actualment es mostren tots els idiomes.

en: All languages are currently displayed. Choose what to do when site languages are hidden.
ca: Actualment es mostren tots els idiomes. Trii què fer quan els idiomes del lloc estan ocults.

en: All posts (display translation if it exists or posts in default language otherwise).
ca: Totes les entrades (mostrar la traducció si existeix o, en cas contrari, entrades en l'idioma predeterminat).

en: All term names updated
ca: Tots els noms de termes estan actualitzats

en: All translations you have sent to ICanLocalize will be lost if you reset WPML's data. They cannot be recovered later.
ca: Es perdran totes les traduccions que hagi enviat a ICanLocalize si restableix les dades de WPML. No es poden recuperar més tard.

en: Allows linking existing translations after changing custom posts definition (name)
ca: Permet enllaçar traduccions existents després de canviar la definició (nom) de les entrades personalitzades

en: Allows linking existing translations after changing custom taxonomies definition (name)
ca: Permet enllaçar traduccions existents després de canviar la definició (nom) de les taxonomies personalitzades

en: Already bought %s?
ca: Ja ha comprat %s?

en: Already bought?
ca: Ja l'ha comprat?

en: Always redirect visitors based on browser language (redirect to home page if translations are missing)
ca: Redirigir sempre als visitants segons l'idioma del navegador (redirigir a la pàgina d'inici si no hi ha traduccions).

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply changes
ca: Aplicar els canvis

en: Apply to all users
ca: Aplicar a tots els usuaris

en: Archive
ca: Arxiu

en: Archived
ca: Arxivat

en: Are you sure you want to delete this language?%sALL the data associated with this language will be ERASED!
ca: Segur que vol eliminar aquest idioma?%sTOTES les dades associades amb aquest idioma seran ESBORRADES!

en: Are you sure you want to remove this button?
ca: Està segur que vol eliminar aquest botó?

en: Are you sure you want to remove this site key?
ca: Segur que vols eliminar la clau d'aquest lloc?

en: Are you sure you want to reset WPML Settings?
ca: Està segur que vols restablir la configuració de WPML?

en: Are you sure you want to reset all translation and language data? This operation cannot be reversed!
ca: Segur que vol restablir tota la informació de traducció i idioma? Aquesta operació no es pot desfer!

en: Are you sure you want to reset to the default settings?
ca: Segur que vol restablir la configuració de WPML?

en: Are you sure you want to unregister?
ca: Segur que vol cancel·lar el registre?

en: Are you sure? The customization you may have made will be overridden once you click 'Apply'
ca: Està segur? La personalització que hagi realitzat serà reemplaçada quan cliqui 'Aplicar'

en: Assign
ca: Assignar

en: Assign translation status to duplicated content
ca: Assignar estat de traducció al contingut duplicat

en: At least one of the language switcher style options needs to be checked
ca: S'ha de seleccionar almenys una de les opcions d'estil de selector d'idioma

en: Author
ca: Autor

en: Auto-generated title. Edit to change.
ca: Títol auto-generat. Edita per canviar.

en: Automatically clear the cache when strings are translated
ca: Netejar la caché automàticament quan les cadenes estiguin traduïdes

en: Automatically load the theme's .mo file using 'load_theme_textdomain'.
ca: Carregar el fitxer .mo del tema de manera automàtica utilitzant 'load_theme_textdomain'.

en: Available
ca: Disponible

en: Back
ca: Tornar

en: Back to languages
ca: Tornar als idiomes

en: Background
ca: Fons

en: Before adding other languages, please select the language existing contents are written in:
ca: Abans d'afegir altres idiomes, si us plau, seleccioni l'idioma en el qual estan escrits els continguts existents:

en: Before you can start using WPML, it needs to be set up
ca: Abans de començar a utilitzar WPML, s'ha de configurar

en: Below post
ca: Sota l'entrada

en: Blog posts to display
ca: Entrades del blog a mostrar

en: Blue
ca: Blau

en: Border
ca: Vora

en: Browser language redirect
ca: Redirecció segons idioma del navegador

en: Bug fixes and stability improvements
ca: Correcció d'errors i millores en l'estabilitat

en: Buy %s
ca: Compra %s

en: CMS ID fix
ca: Corregir ID de CMS

en: Can't create a duplicate. A translation is in progress.
ca: No es pot crear un duplicat. Hi ha una traducció en curs.

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Change default language
ca: Canviar l'idioma predeterminat

en: Change menu order for %s
ca: Canviar l'ordre de menú a %s

en: Check cancelled jobs on ICanLocalize
ca: Revisar els treballs cancel·lats a ICanLocalize

en: Check for updates
ca: Comprovar si hi ha actualitzacions

en: Choose a post to assign
ca: Trii una entrada per assignar

en: Choose how to determine which language visitors see contents in
ca: Seleccioni com determinar en quin idioma els visitants veuen els continguts

en: Choose what to do when translating content with this field:
ca: Trii què fer quan es tradueix contingut amb aquest camp:

en: Classic
ca: Clàssic

en: Clean up
ca: Netejar

en: Clear cache now
ca: Esborrar la caché ara

en: Clear language information and repopulate languages
ca: Eliminar informació d'idioma i tornar a omplir els idiomes

en: Click to see individual components options.
ca: Cliqui per veure les opcions dels components individuals.

en: Code
ca: Codi

en: Commercial
ca: Comercial

en: Commercial support
ca: Suport comercial

en: Compatibility packages
ca: Paquets de compatibilitat

en: Complete
ca: Complet

en: Configuration for compatibility between your active plugins and theme is updated automatically on daily basis.
ca: La configuració per comprovar la compatibilitat entre els seus plugins i tema actius s'actualitza diàriament de forma automàtica.

en: Configure
ca: Configurar

en: Connect this post?
ca: Connectar aquesta entrada?

en: Connect with translations
ca: Connectar amb traduccions

en: Contact Support
ca: Contactar amb el suport

en: Contact the translator
ca: Posi's en contacte amb el traductor

en: Content Types
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continuar

en: Copied From the Original
ca: Copiat de l'original

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy content from %s
ca: Copiar contingut de %s

en: Copy from original
ca: Còpia d'originals

en: Copy publishing date to translations
ca: Copiar la data de publicació a les traduccions

en: Copy taxonomy to translations
ca: Copiar la taxonomia a les traduccions

en: Correct post type assignment for translations of custom post types in case something went wrong.
ca: Corregir l'assignació del tipus d'entrada per a les traduccions de tipus d'entrades personalitzats en cas que alguna cosa surti malament.

en: Correct terms count in case something went wrong with translated contents.
ca: Corregir el recompte de termes si hi ha algun error amb el contingut traduït.

en: Create root page.
ca: Crear pàgina arrel.

en: Creating new tables...
ca: Creant noves taules...

en: Current configuration
ca: Configuració actual

en: Current content language
ca: Idioma del contingut actual

en: Current language background color
ca: Color de fons de l'idioma actual

en: Current language font color
ca: Color de la font de l'idioma actual

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Current version
ca: Versió actual

en: Custom fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom language switcher creation guide
ca: Guia de creació de selectors d'idioma personalitzats

en: Custom post types
ca: Tipus d'entrada personalitzats

en: Custom posts
ca: Entrades personalitzades

en: Custom taxonomies
ca: Taxonomies personalitzades

en: Dashboard
ca: Escriptori

en: Data saved
ca: Dades guardades

en: Deactivate
ca: Desactivar

en: Debug information
ca: Informació de depuració

en: Default admin language (currently %s)
ca: Idioma de l'àrea d'administració predeterminat (actualment %s)

en: Default admin language:
ca: Idioma d'administració predeterminat

en: Default language (currently %s)
ca: Idioma predeterminat (actualment %s)

en: Default locale
ca: Configuració regional predeterminada

en: Default settings have been loaded
ca: S'ha carregat la configuració predeterminada.

en: Delete
ca: Eliminar

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deposit payment
ca: Pagament del dipòsit

en: Description
ca: Descripció

en: Details
ca: Detalls

en: Different languages in directories
ca: Diferents idiomes en diferents directoris

en: Disable browser language redirect
ca: Desactivar la redirecció segons l'idioma del navegador

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Display 'Languages' as the widget title
ca: Mostrar 'Idiomes' com a títol del giny

en: Display 'Languages' as the widget's title
ca: Mostrar 'Idiomes' com a títol del giny

en: Display alternative languages in the HEAD section.
ca: Mostrar idiomes alternatius a la secció HEAD.

en: Display hidden languages
ca: Mostrar idiomes ocults

en: Display the language switcher in the WP Menu
ca: Mostrar el selector d'idiomes al menú de WP

en: Do nothing
ca: No fer res

en: Do you want to continue?
ca: Vol continuar?

en: Don't have a key for this site? %sGenerate a key for this site%s
ca: No té una clau per a aquest lloc? %sGeneri una clau per a aquest lloc%s

en: Don't translate
ca: No traduir

en: Done
ca: Fet

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download failed!
    
    Click OK to revalidate your subscription or CANCEL to try again.
ca: La descàrrega ha fallat!
    
    Cliqui OK per revalidar la subscripció o CANCEL·LAR per intentar-ho de nou.

en: Download failed!
    
    Please refresh the page and try again.
ca: La descàrrega ha fallat!
    
    Si us plau, actualitzi la pàgina i torni-ho a provar.

en: Downloading
ca: Descarregant

en: Downloading is not possible because WordPress cannot write into the plugins folder. %sHow to fix%s.
ca: La descàrrega no és possible perquè WordPress no pot escriure a la carpeta plugins. %Com solucionar-ho%s.

en: Downloads:
ca: Descàrregues:

en: Drag the languages to change their order
ca: Arrossegi els idiomes per canviar el seu ordre

en: Drop-down menu
ca: Menú desplegable

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Each user can choose the admin language. You can edit your language preferences by visiting your <a href="%s">profile page</a>.
ca: Cada usuari pot triar l'idioma d'administració. Pot editar les preferències d'idioma visitant la <a href="%s">pàgina del teu perfil</a>.

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Languages
ca: Editar idiomes

en: Edit root page.
ca: Editar pàgina arrel.

en: Edit the %s translation
ca: Editar la traducció de %s

en: Edit the footer language switcher colors
ca: Editar els colors del selector d'idioma al peu de pàgina

en: Edit the language switcher widget colors
ca: Editar els colors del giny selector d'idiomes

en: Edit this page to add translations
ca: Editar aquesta pàgina per afegir traduccions

en: Encode URLs
ca: Codificar URLs

en: Enter site key
ca: Introduir clau del lloc

en: Enter textdomain value:
ca: Introduir el valor de textdomain:

en: Enter the site key, from your wpml.org account, to receive automatic updates for WPML on this site.
ca: Introdueixi la clau del lloc, des del seu compte de wpml.org, per rebre actualitzacions automàtiques per WPML en aquest lloc.

en: Error adding flag.
ca: Error a l'hora d'afegir la bandera.

en: Error adding native name.
ca: Error a l'hora d'afegir el nom natiu.

en: Error adding translation %s for %s.
ca: Error a l'hora d'afegir la traducció %s per a %s.

en: Error uploading flag file.
ca: Error a l'hora de pujar el fitxer de bandera.

en: Error: Language not found.
ca: Error: No s'ha trobat l'idioma.

en: Error: No custom field
ca: Error: No hi ha camps personalitzats

en: Error: Please activate WPML Translation Management plugin
ca: Error: Si us plau, activi el plugin d'Administració de Traducció de WPML

en: Error: Please provide translation action
ca: Error: Especifiqui una acció de traducció, si us plau

en: Error: Something is wrong with field value. Translation preferences can not be set.
ca: Error: Hi ha hagut un problema amb el valor del camp. No es poden configurar les preferències de traducció.

en: Error: This is a built in language. You can't delete it.
ca: Error: Aquest és un idioma integrat. No pot eliminar-lo.

en: Error: WPML Translation Management plugin not initiated
ca: Error: No s'ha inicialitzat el plugin d'Administració de Traducció de WPML

en: Error: data not saved
ca: Error: dades no guardades

en: File exists.
ca: El fitxer ja existeix.

en: File extension not allowed.
ca: Extensió de fitxer no permesa.

en: File not found!
ca: No s’ha trobat el fitxer!

en: Finalizing upgrade...
ca: Finalitzant actualització...

en: Finish
ca: Finalitzar

en: First available
ca: Primer disponible

en: Fix element_type collation
ca: Reparar intercalació d'element_type

en: Fix languages tables
ca: Reparar les taules d'idiomes

en: Fix post type assignment for translations
ca: Reparar assignacions de tipus d'entrada per a les traduccions

en: Fix terms count
ca: Reparar recompte de termes

en: Fixes links between translation entries in the database and ICanLocalize.
ca: Repara enllaços entre entrades de traducció a la base de dades i ICanLocalize.

en: Fixes the collation of the element_type column in icl_translations in case this setting changed for your posts.post_type column.
ca: Repara la intercalació de la columna element_type a la taula icl_translations en el cas que aquest paràmetre hagi canviat a la columna posts.post_type.

en: Flag
ca: Bandera

en: Footer language switcher preview
ca: Vista prèvia del selector d'idioma al peu de pàgina

en: Footer language switcher style
ca: Estil del selector d'idioma al peu de pàgina

en: For advanced access or to completely uninstall WPML and remove all language information, use the <a href="%s">troubleshooting</a> page.
ca: Per canviar al mode avançat o desinstal·lar WPML completament i eliminar tota la informació d'idiomes, utilitzi la pàgina de <a href="%s">solució de problemes</a>.

en: For retrieving debug information if asked by support person, use the <a href="%s">debug information</a> page.
ca: Si el personal de suport li demana la informació de depuració, vagi a la pàgina d'<a href="%s">informació de depuració</a> per obtenir-la.

en: Go to WPML Network settings.
ca: Anar a la configuració de xarxa de WPML.

en: Go to previous page
ca: Anar a la pàgina anterior

en: Go to the first page
ca: Anar a la primera pàgina

en: Go to the last page
ca: Anar a l'última pàgina

en: Go to the next page
ca: Anar a la pàgina següent

en: Gray
ca: Gris

en: HTML file
ca: Fitxer HTML

en: HTTP code: %s (%s)
ca: Codi HTTP: %s (%s)

en: Help resources
ca: Recursos d'ajuda

en: Hidden languages:
ca: Idiomes ocults:

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide language switchers on the root page
ca: Amagar selectors d'idioma a la pàgina arrel

en: Hide languages
ca: Amagar idiomes

en: Home-page link automatically adjusts per language
ca: L'enllaç a la pàgina d'inici s'ajusta automàticament per idioma.

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Hover
ca: Desplaçament del ratolí

en: How to fix
ca: Com arreglar-ho

en: How to handle languages without translation
ca: Com tractar els idiomes sense traduir

en: How to translate
ca: Com traduir

en: I am about to reset all translation and language data.
ca: Estic a punt de restablir tota la informació de traducció i idioma.

en: I need translation from
ca: Necessito traduir de

en: I will clear the cache manually after translating strings
ca: Esborraré la caché manualment després de traduir les cadenes.

en: If this is the first time you install WPML on this site, you may have faced a database or script connection drop, that caused settings to be not completely store.
ca: Si és la primera vegada que instala WPML en aquest lloc, pot ser que hi hagi hagut una pèrdua de connexió amb la base de dades o amb un script que no ha permès guardar la configuració correctament.

en: If you don't have a WPML.org account or a valid subscription, you can %spurchase%s one and get later upgrades, full support and 30 days money-back guarantee.
ca: Si no té un compte a WPML.org o una subscripció vàlida, pot %scomprar-ne%s una i obtenir les últimes actualitzacions, suport complet i 30 dies de garantia amb devolució dels diners.

en: If you have just upgraded WPML or after starting over you keep getting this message, please contact the <a href="%s">support forum</a> as soon as possible, in order to provide you with a fix to this issue.
ca: Si acaba d'actualitzar WPML o si després de reiniciar segueix apareixent aquest missatge, posi's en contacte amb el <a href="%s">fòrum de suport</a> com més aviat millor perquè puguem donar-li una solució al problema.

en: If your theme's texts are wrapped in gettext calls, WPML can help you display it multilingual.
ca: Si els textos del seu tema es troben dins de crides a gettext, WPML pot ajudar a que es mostri multilingüe.

en: In order to edit or delete these you need to activate the corresponding language first
ca: Per editar o eliminar aquestes primer ha d'activar l'idioma corresponent.

en: In progress
ca: En curs

en: In this case, you can click on the <strong>Reset Settings</strong> button: this will reset WPML settings and any language translation information, allowing you to restart the wizard.
ca: En aquest cas, cliqui el botó <strong>Restablir configuració</strong>: aquesta acció restablirà la configuració de WPML i tota la informació de traducció d'idiomes, la qual cosa li permetrà reiniciar l'assistent.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Inactive content
ca: Contingut inactiu

en: Incorrect setup
ca: Configuració incorrecta

en: Individual components
ca: Components individuals

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installed version
ca: Versió instal·lada

en: Installer
ca: Instal·lador

en: Installer cannot contact our updates server to get information about the available products and check for new versions. If you are seeing this message for the first time, you can ignore it, as it may be a temporary communication problem. If the problem persists and your WordPress admin is slowing down, you can disable automated version checks. Add the following line to your wp-config.php file:
ca: L'instal·lador no es potcomunicar amb el nostre servidor d'actualitzacions per obtenir informació sobre els productes disponibles i buscar versions noves. Si està veient aquest missatge per primera vegada, pot ignorar-lo, ja que podria tractar-se d'un problema de comunicació temporal. Si el problema persisteix i l'administrador de WordPress es torna lent, pot desactivar la comprovació de versió automàtica. Afegeixi la següent línia al teu fitxer wp-config.php:

en: Invalid language code
ca: Codi d'idioma no vàlid

en: Invalid product
ca: Producte no vàlid

en: Invalid site key for the current site.
ca: Clau de lloc no vàlida per al lloc actual.

en: It looks like languages per directories will not function.
ca: Sembla que els idiomes per directoris no funcionaran.

en: Item cannot be added (parent not translated)
ca: L'element no es pot afegir (pare no traduït)

en: Item changed position
ca: L'element ha canviat de posició

en: Item will be added
ca: L'element s'afegirà

en: Item will be copied
ca: L'element es copiarà

en: Item will be removed
ca: L'element s'eliminarà

en: Job removed
ca: Treball eliminat

en: Language
ca: Idioma

en: Language Selector
ca: Selector d'idioma

en: Language URL format
ca: Format de la URL d'idioma

en: Language code exists
ca: El codi d'idioma existeix

en: Language locale settings
ca: Configuració regional

en: Language name
ca: Nom de l'idioma

en: Language name added as a parameter
ca: Nom de l'idioma afegit com a paràmetre

en: Language name in display language
ca: Nom de l'idioma en idioma per mostrar

en: Language of this %s
ca: Idioma d'aquest %s

en: Language pairs for %s have been edited.
ca: La combinació d'idiomes per a %s s'ha editat.

en: Language suffixes were removed from the selected terms.
ca: S'han eliminat els sufixos d'idioma dels termes seleccionats.

en: Language switcher in the WP Menu
ca: Selector d'idiomes al menú de WP

en: Language switcher options
ca: Opcions del selector d'idiomes

en: Language switcher style
ca: Estil del selector d'idiomes

en: Language switcher widget
ca: Giny de selector d'idiomes

en: Language switcher widget preview
ca: Vista prèvia del giny selector d'idioma

en: Language tag
ca: Etiqueta d'idioma

en: Languages
ca: Idiomes

en: Languages order
ca: Ordre dels idiomes

en: Languages order updated
ca: Ordre dels idiomes actualitzat

en: Last Update Time could not be determined
ca: No s'ha pogut determinar l'hora de la darrera actualització

en: Last checked on %s
ca: Darrera comprovació: %s

en: Learn more
ca: Saber-ne més

en: Link to home of language for missing translations
ca: Enllaç a la pàgina d'inici de l'idioma per a les traduccions que falten

en: List of languages
ca: Llista d'idiomes

en: Loading
ca: Carregant

en: Loading ...
ca: Carregant ...

en: Loading Language Data for {post_name}
ca: Carregant informació d'idioma per {post_name}

en: Locale file name
ca: Nom de fitxer de la configuració regional

en: MO file in %s
ca: Fitxer MO a %s

en: Main Page (no parent)
ca: Pàgina principal (sense pare)

en: Make %s the original language for this %s
ca: Establir el %s com a idioma original per aquest %

en: Make '%s' translatable
ca: Fer que '%s' sigui traduïble

en: Make themes work multilingual
ca: Fer que els temes siguin multilingües

en: Manage theme and plugins localization
ca: Administrar la localització dels temes i els plugins

en: Mature
ca: Madur

en: Menu Option: auto_add
ca: Opció de menú: auto_add

en: Menu Options will be updated
ca: Les opcions de menú s'actualitzaran

en: Menu(s) syncing complete.
ca: La sincronització del(s) menú(s) ha finalitzat.

en: Messages and notifications
ca: Missatges i notificacions

en: Missing post ID
ca: Falta l'ID d'entrada

en: Missing site key.
ca: Falta la clau del lloc.

en: Missing step
ca: Pas que falta

en: Mobile friendly always
ca: Sempre adaptat per a dispositius mòbils

en: Mobile friendly for mobile agents only
ca: Adaptació per a dispositius mòbils, solament per a agents mòbils

en: Multi-language | WPML %s
ca: Multi-idioma | WPML %s

en: Multilingual Content Setup
ca: Configuració del contingut multilingüe

en: Multilingual menus bug fixes and improved translation interface
ca: Errors de menús multilingües corregits i una interfície de traducció millorada

en: Multiple options
ca: Múltiples opcions

en: Name
ca: Nom

en: Native language name
ca: Nom de l'idioma natiu

en: Needs update
ca: Necessita una actualització

en: Network settings
ca: Configuració de la xarxa

en: Never show this.
ca: Mai mostrar això.

en: New - side-by-site translation editor: <a href="%s">try it</a> | <a href="#cancel">no thanks</a>.
ca: Nou - editor de traduccions en paral·lel: <a href="%s">provar-lo</a> | <a href="#cancel">no gràcies</a>.

en: New Translator role and full translation management workflow
ca: Un nou perfil de traductor i una administració de traducció completa

en: New in WPML %s: <b>%s</b>
ca: Nou a WPML %s: <b>%s</b>

en: New in WPML 2.6.0
ca: Nou a WPML 2.6.0

en: Next
ca: Següent

en: No Batch
ca: No hi ha lots

en: No Translation requests selected.
ca: No s'ha seleccionat cap petició de traducció.

en: No errors were found in the assignment of post types.
ca: No s'ha trobat cap error en l'assignació de tipus d'entrada.

en: No localization
ca: Sense localització

en: No matches
ca: No hi ha coincidències

en: No menus found
ca: No s'han trobat menús

en: No packages found
ca: No s'ha trobat cap paquet

en: No posts found
ca: No s’han trobat entrades

en: No repositories defined.
ca: No s'ha definit cap repositori.

en: No such post for ID = %d
ca: No existeix cap entrada per a l'ID = %d

en: No thanks, I will configure myself
ca: No gràcies, ho configuraré jo mateix

en: Not Spam
ca: No és spam

en: Not installed
ca: No instal·lat

en: Not marked as 'complete'. Press 'Save' to enable.
ca: No s'ha marcat com a 'completa'. Premi 'Guardar' per activar.

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Note: Custom taxonomies and custom fields are shared across different post types.
ca: Nota: Les taxonomies i els camps personalitzats són compartits pels diferents tipus d'entrades.

en: Note: auto-adjust IDs will increase the number of database queries for your site.
ca: Nota: l'ajust automàtic d'IDs incrementarà la quantitat de consultes a la base de dades del seu lloc.

en: Note: if you edited the custom post declaration you may need to re-configure WPML to mark it as translatable.
ca: Nota: si va editar la declaració de l'entrada personalitzada, pot ser que sigui necessari tornar a configurar WPML per marcar-la com a traduïble.

en: Note: if you edited the custom taxonomy declaration you may need to re-configure WPML to mark it as translatable.
ca: Nota: si va editar la declaració de la taxonomia personalitzada, pot ser que sigui necessari tornar a configurar WPML per marcar-la com a traduïble.

en: Nothing Sync
ca: Res sincronitzat

en: Nothing to configure.
ca: No hi ha res a configurar.

en: Nothing to sync.
ca: Res per sincronitzar.

en: Number of items
ca: Número d'elements

en: Number of words
ca: Número de paraules

en: OK
ca: D'acord

en: Ok
ca: D'acord

en: Old Name
ca: Nom antic

en: Only translated posts.
ca: Tan sols entrades traduïdes.

en: Operation complete!
ca: Operació completa!

en: Other languages background color
ca: Color de fons de la resta d'idiomes

en: Other languages font color
ca: Color de la font de la resta d'idiomes

en: Overwrite with %s content.
ca: Sobreescriure amb el contingut de %s.

en: PRO translation was reset.
ca: La traducció PRO s'ha restablert.

en: Package name
ca: Nom del paquet

en: Packages list updated
ca: Llista de paquets actualitzada

en: Pages
ca: Pàgines

en: Partially done
ca: Parcialment fet

en: Partially done.
ca: Parcialment fet.

en: Please enter a value for the textdomain.
ca: Si su plau, introdueixi un valor per textdomain.

en: Please go to the %s page and click on %s to fix this problem.
ca: Si us plau, vagi a la pàgina %s i cliqui %s per solucionar aquest problema.

en: Please go to the <a href="%s">Plugins</a> page and enable the WPML Multilingual CMS plugin before trying to configure the plugin.
ca: Vagi a la pàgina <a href="%s">Plugins</a> i activi el plugin WPML Multilingual CMS abans d'intentar configurar el plugin.

en: Please make backup of your database before using this.
ca: Si us plau, faci una còpia de seguretat de la seva base de dades abans d'executar aquesta operació.

en: Please make sure that you've saved all the changes. We will have to reload the page.
ca: Asseguri's d'haver guardat tots els canvis. La pàgina es tornarà a carregar.

en: Please make sure to save your post, if you've made any change, before proceeding with this action!
ca: Abans de continuar amb aquesta acció, asseguri's de guardar l'entrada si ha fet canvis.

en: Please note that all translations you have sent to remote translation services will be lost if you reset WPML's data. They cannot be recovered later.
ca: Si us plau, tingui en compte que totes les traduccions que hagi enviat als serveis de traducció a distància es perdran si restableixes les dades de WPML. No es poden recuperar més tard.

en: Please note that this setting affects only blog posts queried by the main loop in a theme's index.php template.
ca: Tingui en compte que aquesta configuració només afecta a entrades de blog consultades pel bucle principal a la plantilla index.php d'un tema.

en: Please note: language codes cannot be changed after adding languages. Make sure you enter the correct code.
ca: Atenció: no es poden canviar els codis d'idioma després d'afegir idiomes. Asseguri's d'introduir el codi correcte.

en: Please provide a short description of the website so that translators know what background is required from them.
ca: Si us plau, proporcioni una breu descripció del lloc web perquè els traductors sàpiguin quina preparació prèvia es requereix d'ells.

en: Please save the settings first by clicking Save.
ca: Si us plau, primer guardi la configuració clicant Guardar.

en: Please select what to show for the root url.
ca: Trii què vol mostrar per la url arrel.

en: Please, enter required data.
ca: Si us plau, introdueixi les dades obligatòries.

en: Please, enter valid data.
ca: Si us plau, introdueixi dades vàlides.

en: Plugin Name
ca: Nom del plugin

en: Position
ca: Posició

en: Post Type Description
ca: Descripció del tipus d'entrada

en: Post not found
ca: No s'ha trobat l'etrada

en: Post not found!
ca: No s'ha trobat l'entrada!

en: Post type and source language assignment have been fixed for
ca: S'ha reparat l'assignació del tipus d'entrada i l'idioma d'origen per

en: Posts
ca: Entrades

en: Posts and pages synchronization
ca: Sincronització d'entrades i pàgines

en: Preferences saved.
ca: Preferències guardades.

en: Preserve url parameters
ca: Preservar paràmetres de la url

en: Presets:
ca: Configuració prestablerta:

en: Private
ca: Privat

en: Processing translations...
ca: Processant traduccions...

en: Produce Quote
ca: Generar pressupost

en: Redirect visitors based on browser language only if translations exist
ca: Redirigir als visitants segons l'idioma del navegador només si existeixen traduccions en aquest idioma

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Register
ca: Registrar-se

en: Register %s
ca: Registrar %s

en: Registered
ca: Registrat

en: Registration
ca: Registre

en: Released
ca: Publicat

en: Remember visitors' language preference for %s hours (please enter 24 or multiples of it).
ca: Recordi les preferències d'idioma dels visitants durant %s hores (si us plau, introdueixi 24 o múltiples d'aquest número).

en: Remind me later
ca: Recordar més tard

en: Remove %s
ca: Eliminar %s

en: Remove all messages and notifications
ca: Eliminar tots els missatges i notificacions

en: Remove all messages and notifications, for all users.
ca: Eliminar tots els missatges i notificacions, per a tots els usuaris.

en: Remove current site key (%s)
ca: Eliminar la clau del lloc actual (%s)

en: Remove ghost entries from the translation tables
ca: Eliminar entrades fantasmes de les taules de traducció

en: Remove language suffixes from taxonomy names.
ca: Eliminar sufixos d'idiomes dels noms de les taxonomies.

en: Remove the 'filter_var' string from the 'disable_functions' directive or...
ca: Eliminar la cadena 'filter_var' de la directiva 'disable_functions' o...

en: Removes entries from the WPML tables that are not linked properly. Cleans the table off entries left over upgrades, bug fixes or undetermined factors.
ca: Elimina les entrades de les taules de WPML que no estan enllaçades adequadament. Neteja la taula eliminant les entrades que han quedat orfes després d'actualitzacions, correccions d'errors o factors no determinats.

en: Rename label to %s
ca: Canviar l'etiqueta a %s

en: Renew %s
ca: Renovar %s

en: Reset
ca: Restablir

en: Reset Settings
ca: Restablir configuració

en: Reset and deactivate WPML
ca: Restablir i desactivar WPML

en: Reset languages
ca: Restablir idiomes

en: Restore default
ca: Restablir valor predeterminat

en: Restore dismissed and hidden messages and notifications.
ca: Restaurar els missatges i notificacions descartades i ocultes.

en: Restore messages and notification
ca: Restaurar els missatges i notificacions

en: Resume Upgrade Process
ca: Reprendre el procés d'actualització

en: Return to the plugins page
ca: Tornar a la pàgina de plugins

en: Review changes and update
ca: Revisar els canvis i actualitzar

en: Run Upgrade Process
ca: Executar procés d'actualització

en: SEO Options
ca: Opcions de SEO

en: Save
ca: Guardar

en: Save for later
ca: Guardar per més endavant

en: Search
ca: Cerca

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ca: Resultats de la cerca per &#8220;%s&#8221;

en: Select Language
ca: Seleccionar idioma

en: Select how to localize the theme
ca: Seleccionar com localitzar el tema

en: Select the languages to enable for your site (you can also add and remove languages later).
ca: Seleccioni els idiomes a habilitar al seu lloc (també podrà afegir i eliminar idiomes més tard).

en: Select the locale to use for each language. The locale for the default language is set in your wp_config.php file.
ca: Seleccioni la configuració regional a utilitzar per cada idioma. La configuració regional per a l'idioma predeterminat es troba al teu fitxer wp-config.php.

en: Select the taxonomy to translate:
ca: Seleccionar la taxonomia a traduir:

en: Select translators
ca: Seleccionar traductors

en: Select your language:
ca: Selecciona el seu idioma

en: Send documents to translation
ca: Enviar documents per traduir

en: Set admin language as editing language.
ca: Establir l'idioma d'administració com a idioma d'edició.

en: Set language information
ca: Configurar la informació d'idioma

en: Set page parent for translation according to page parent of the original language
ca: Establir la pàgina pare a traduir segons la pàgina pare de l'idioma d'origen

en: Sets the translation status to DUPLICATE in the icl_translation_status table, for posts that are marked as duplicated.
ca: Estableix l'estat de la traducció en DUPLICAT a la taula icl_translation_status, per a les entrades marcades com a duplicades.

en: Settings saved
ca: Configuració guardada

en: Settings updated
ca: Configuració actualitzada

en: Setup WPML
ca: Configurar WPML

en: Setup check list
ca: Llista de verificació de la configuració

en: Setup languages
ca: Configuració d'idiomes

en: Show
ca: Mostrar

en: Show content in:
ca: Mostrar contingut a:

en: Show language switcher in footer
ca: Mostrar el selector d'idiomes al peu de pàgina

en: Show post translation links
ca: Mostrar els enllaços a les traduccions d'entrades

en: Showing content in:
ca: Mostrant contingut a:

en: Site
ca: Lloc

en: Site Languages
ca: Idiomes del lloc

en: Site key:
ca: Clau del lloc:

en: Site languages:
ca: Idiomes del lloc:

en: Skip language
ca: Saltar idioma

en: Slug translation is currently disabled in WPML. %sClick here to enable.%s
ca: En aquest moment, la traducció de slugs està desactivada a WPML. %sCliqui aquí per activar-la.%s

en: Slugs are currently not translated.
ca: Els slugs no es tradueixen actualment.

en: Slugs are currently translated. Click the link above to edit the translations.
ca: Els slugs es tradueixen actualment. Cliqui l'enllaç de dalt per editar les traduccions.

en: Some pages or posts may not be translated to all languages. Select how the language selector should behave in case translation is missing.
ca: Pot ser que algunes pàgines o entrades no estiguin traduïdes a tots els idiomes. Seleccioni la manera en què el selector d'idiomes ha de comportar-se quan faltin traduccions.

en: Starting the upgrade process...
ca: Començant el procés d'actualització...

en: Status
ca: Estat

en: Sticky
ca: Adhesiu

en: Stop showing this message
ca: No tornar a mostrar aquest missatge

en: Strings for menus will be updated
ca: Les cadenes dels menús s'actualitzaran

en: Subscription is expired.
ca: La subscripció ha caducat.

en: Subscription is expired. You need to either purchase a new subscription or upgrade if available.
ca: La subscripció ha caducat. Ha de comprar una nova subscripció o actualitzar-la si està disponible.

en: Summary
ca: Resum

en: Support
ca: Suport

en: Supports custom post types
ca: Admet tipus d'entrades personalitzats

en: Supports custom taxonomies and lots of bug fixes for tags and categories
ca: Admet taxonomies personalitzades i moltes correccions d'errors per a les etiquetes i les categories

en: Supports multilingual menus
ca: Admet menús multilingües

en: Sync
ca: Sincronitzar

en: Synchronize Hierarchy
ca: Sincronitzar jerarquia

en: Synchronize comment status
ca: Sincronitzar l'estat dels comentaris

en: Synchronize comments on duplicate content
ca: Sincronitzar els comentaris en el contingut duplicat

en: Synchronize menus between languages.
ca: Sincronitzar menús entre els idiomes.

en: Synchronize page order for translations
ca: Sincronitzar l'ordre de les pàgines per a les traduccions

en: Synchronize page template
ca: Sincronitzar la plantilla de pàgina

en: Synchronize ping status
ca: Sincronitzar l'estat de ping

en: Synchronize posts format
ca: Sincronitzar el format de les entrades

en: Synchronize private flag
ca: Sincronitzar l'indicador privat

en: Synchronize sticky flag
ca: Sincronitzar l'indicador adhesiu

en: Synchronize taxonomy hierarchy according to this language
ca: Sincronitzar la jerarquia de taxonomia segons aquest idioma

en: Synchronize translation jobs with ICanLocalize
ca: Sincronitzar treballs de traducció amb ICanLocalize

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Target Language
ca: Idioma destí

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Taxonomy Translation
ca: Traducció de taxonomia

en: Taxonomy hierarchy sync is now complete.
ca: La sincronització de la jerarquia de taxonomia ha finalitzat.

en: Technical support for clients is available via <a target="_blank" href="https://wpml.org/forums/">WPML forums</a>.
ca: Rebi suport tècnic mitjançant els <a target="_blank" href="https://wpml.org/forums/">fòrums de WPML</a>.

en: Tell the world your site is running multilingual with WPML (places a message in your site's footer) - <a href="%s">read more</a>
ca: Dir al món que el seu lloc web és multilingüe gràcies a WPML (col·loca un missatge en el peu de pàgina de la web) - <a href="%s">llegir més</a>

en: Text for alternative languages for posts
ca: Textos per a idiomes alternatius de les entrades

en: Thank you for registering WPML on this site. You will receive automatic updates when new versions are available.
ca: Gràcies per registrar WPML en aquest lloc. Rebrà actualitzacions automàtiques quan les noves versions estiguin disponibles.

en: The 'Reset' action will deactivate the WPML plugin after it deletes the WPML tables (tables with the 'icl_' prefix) from the database.
    			The action will NOT delete any content (posts, taxonomy terms etc.).
    			It only affects translation and language information that WPML associates with each content type.
ca: L'acció 'Restablir' desactivarà el plugin WPML després d'eliminar les taules de WPML (taules amb el prefix 'icl_') de la base de dades.
    			Aquesta acció NO eliminarà qualsevol contingut (entrades, termes de la taxonomia, etc.).
    			Només afecta a la informació de traducció i idioma que WPML associa amb cada tipus de contingut.

en: The WPML Multilingual CMS plugin is not currently enabled.
ca: El plugin WPML Multilingual CMS no està habilitat en aquest moment.

en: The current content of this %s will be permanently lost. WPML will copy the %s content and replace the current content.
ca: El contingut actual de %s es perdrà definitivament. WPML copiarà el contingut de %s i reemplaçarà el contingut actual.

en: The drop-down language switcher can be added to your theme by inserting this PHP code: %s or as a widget
ca: El selector d'idioma desplegable es pot afegir al teu tema inserint el següent codi PHP: %s o amb un giny

en: The expected value is: %s
ca: El valor esperat és: %s

en: The filter extension is enabled by default as of PHP 5.2, therefore it must have been disabled by either you or your host.
ca: L'extensió de filtre està activa per defecte a partir de la versió PHP 5.2, per la qual cosa vostè o el teu hosting la deveu haver desactivada.

en: The filter extension is enabled by default as of PHP 5.2.0. Before this time an experimental PECL extension was
                used, however, the PECL version is no longer recommended to be used or updated. (source:
ca: L'extensió de filtre està activa per defecte a partir de la versió PHP 5.2.0. Abans s'utilitzava una extensió PECL experimental,
                però, ja no es recomana utilitzar ni actualitzar la versió de PECL. (font:

en: The following terms do not have a translation in the chosen language and will be disconnected from this post:
ca: Els següents termes no tenen una traducció en l'idioma seleccionat i seran desconnectats d'aquesta entrada.

en: The language %s was deleted.
ca: S'ha eliminat l'idioma %s.

en: The posts you just saved led to the creation of new hierarchical terms.
    Their hierarchical relationship to one another is not yet synchronized with the original post's terms for the following taxonomies:
ca: Les entrades que acabes de guardar han portat a la creació de nous termes jeràrquics.
    La seva relació jeràrquica entre si encara no està sincronitzada amb els termes de l'entrada original per a les següents taxonomies:

en: The selected strings can now be translated using the <a%s>string translation</a> screen
ca: Les cadenes seleccionades ja poden ser traduïdes utilitzant la pantalla de <a%s>traducció de cadenes</a>

en: The strings language in your site is set to %s instead of English.
    			This means that the original slug will appear in the URL when displaying content in %s.
    			<strong><a href="%s" target="_blank">Read more</a> |  <a href="%s#icl_st_sw_form">Change strings language</a></strong>
ca: L'idioma per a les cadenes del seu lloc és el %s en lloc de l'anglès.
    			Això vol dir que el slug original apareixerà a la URL quan es mostri contingut en %s.
    			<strong><a href="%s" target="_blank">Llegir més</a> | <a href="%s#icl_st_sw_form">Canviar idioma de les cadenes</a></strong>

en: The taxonomy hierarchy is already synchronized.
ca: La jerarquia de taxonomia ja està sincronitzada.

en: The translation preference for this field are being controlled by a language configuration XML file. If you want to control it manually, remove the entry from the configuration file.
ca: Les preferències de traducció per a aquest camp són controlades per un fitxer XML de configuració d'idioma. Si vol controlar-les manualment, elimini l'entrada del fitxer de configuració.

en: The web server cannot write to the .htaccess file
ca: El servidor web no pot escriure al fitxer .htaccess

en: Theme and Plugins compatibility with WPML
ca: Compatibilitat de temes i plugins amb WPML

en: Theme and plugins localization
ca: Localització del tema i els plugins

en: Theme localization instructions
ca: Instruccions per a la localització de temes

en: There might be more content to fix: please repeat the process.
ca: Pot ser que hi hagi més contingut per reparar: si us plau, repeteixi el procés.

en: There was an error uploading the file, please try again!
ca: Hi ha hagut un error a l'hora de pujar el fitxer. Si us plau, intenti-ho de nou!

en: These languages are enabled for this site:
ca: Aquests llenguatges estan habilitats per a aquest lloc:

en: These plugins are known to have compatibiliy issues with WPML:
ca: Aquests plugins són coneguts per tenir problemes de compatibilitat amb WPML:

en: These url parameters will be copied to the translated urls in the language switcher. Enter parameters separated by commas.
ca: Aquests paràmetres es copiaran a les urls traduïdes en el selector d'idioma. Introdueixi els paràmetres separats per comes.

en: This can be a result of either:
ca: Això pot ser una conseqüència de:

en: This document is a duplicate of %s and it is maintained by WPML.
ca: Aquest document és un duplicat de %s i està mantingut per WPML.

en: This feature turns themes into multilingual, without having to edit their PHP files.
ca: Aquesta funció converteix els temes en multilingües, sense haver d'editar els seus fitxers PHP.

en: This feature uses Javascript. Make sure that your site doesn't have JS errors.
ca: Aquesta funció utilitza Javascript. Asseguri's que el lloc no tingui errors de JS.

en: This function is available through the Network Admin section.
ca: Aquesta funció està disponible a la secció de configuració de xarxa.

en: This information allows our support team to see the versions of WordPress, plugins and theme on your site. Provide this information if requested in our support forum. No passwords or other confidential information is included.
ca: Aquesta informació permet que l'equip de suport vegi les versions de WordPress, plugins i temes que hi han al seu lloc web. Proporcioni aquesta informació si li demanen al fòrum de suport. No s'inclou cap contrasenya ni informació confidencial.

en: This is a translation of
ca: Aquesta és una traducció de

en: This language selector determines which content to display. You can choose items in a specific language or in all languages. To change the language of the WordPress Admin interface, go to <a%s>your profile</a>.
ca: Aquest selector d'idioma determina quin contingut es mostrarà. Pot triar elements en un idioma específic o en tots els idiomes. Per canviar l'idioma de l'àrea d'administració de WordPress vagi al <a%s>seu perfil</a>.

en: This normally takes a few seconds, but may last up to several minutes of very large databases.
ca: Normalment, això triga uns segons, però pot trigar fins a uns quants minuts amb bases de dades molt grans.

en: This operation copies the content from the original language onto this translation. It's meant for when you want to start with the original content, but keep translating in this language. This button is only enabled when there's no content in the editor.
ca: Aquesta operació copia el contingut de l'idioma original en aquesta traducció. És útil si vol començar amb el contingut original però seguir traduint a aquest idioma. Aquest botó només s'activa quan no hi ha contingut a l'editor.

en: This operation will remove WPML's language table and recreate it. You should use it if you just installed WPML and you're not seeing a complete list of available languages.
ca: Aquesta operació eliminarà la taula d'idiomes de WPML i a continuació la recrearà. Això s'ha de fer si acaba d'instal·lar WPML i no pot veure una llista completa dels idiomes disponibles.

en: This operation will reset WPML's language tables and reinstall it. Any custom languages that you added will be removed.
ca: Aquesta operació restablirà les taules d'idiomes de WPML i tornarà a instal·lar el plugin. Qualsevol idioma personalitzat que hagi afegit s'eliminarà.

en: This operation will synchronize this translation with the original language. When you edit the original, this translation will update immediately. It's meant when you want the content in this language to always be the same as the content in the original language.
ca: Aquesta operació sincronitzarà la traducció amb l'idioma original. Quan editi l'original, aquesta traducció s'actualitzarà a l'instant. És útil quan vol que el contingut en aquest idioma sempre sigui igual al contingut de l'idioma original.

en: This option is not yet available for Multisite installs
ca: Aquesta opció encara no està disponible per a les instal·lacions multilloc.

en: This page does not have a language since it's the site's root page.
ca: Aquesta pàgina no té un idioma perquè és la pàgina arrel del lloc.

en: This page lets you install plugins and update existing plugins. To remove any of these plugins, go to the %splugins%s page and if you have the permission to remove plugins you should be able to do this.
ca: Aquesta pàgina permet instal·lar plugins i actualitzar plugins existents. Per a eliminar qualsevol d'aquests plugins, vagi a la pàgina dels %splugins%s i si compta amb els permisos necessaris podrà eliminar-los.

en: This post is also available in:
ca: Aquesta entrada també està disponible en:

en: This post is also available in: %s
ca: Aquesta entrada també està disponible en: %s

en: This screen contains the language settings for your site.
ca: Aquesta pantalla conté la configuració d'idioma del teu lloc.

en: This table allows you to edit languages for your site. Each row represents a language.
    <br /><br />
    For each language, you need to enter the following information:
    <ul>
        <li><strong>Code:</strong> a unique value that identifies the language. Once entered, the language code cannot be changed.</li>
        <li><strong>Translations:</strong> the way the language name will be displayed in different languages.</li>
        <li><strong>Flag:</strong> the flag to display next to the language (optional). You can either upload your own flag or use one of WPML's built in flag images.</li>
        <li><strong>Default locale:</strong> This determines the locale value for this language. You should check the name of WordPress localization file to set this correctly.</li>
    </ul>
ca: Aquesta taula et permet editar els idiomes del lloc. Cada fila representa un idioma.
    <br /><br />
    Per a cada idioma, introdueixi la següent informació:
    <ul>
        <li><strong>Codi:</strong> un valor únic que identifica l'idioma. Un cop introduït, el codi de l'idioma no es pot canviar.</li>
        <li><strong>Traduccions:</strong> la manera en què es mostrarà el nom de l'idioma en diferents idiomes.</li>
        <li><strong>Bandera:</strong> la bandera a mostrar al costat de l'idioma (opcional). Pot carregar la seva pròpia bandera o utilitzar una de les imatges de banderes integrades de WPML.</li>
        <li><strong>Configuració regional predeterminada:</strong> això determina el valor de la configuració regional per a l'idioma. Consulti el nom del fitxer de localització de WordPress per configurar-ho correctament.</li>
    </ul>

en: This table lets you translate the labels for the taxonomy %taxonomy%. These translations will appear in the WordPress admin menus.
ca: Aquesta taula permet traduir les etiquetes per a la taxonomia %taxonomy%. Aquestes traduccions apareixeran en els menús d'administració de WordPress.

en: This table summarizes all the terms for the taxonomy %taxonomy% and their translations. Click on any cell to translate.
ca: Aquesta taula resumeix tots els termes de la taxonomia %taxonomy% i les seves traduccions. Cliqui qualsevol cel·la per traduir.

en: This translation is currently in the trash. You need to either <a href="%s">delete it permanently</a> or <a href="%s">restore</a> it in order to continue.
ca: Aquesta traducció es troba a la paperera actualment. Ha d'<a href="%s">eliminar-la de manera permanent</a> o <a href="%s">restaurar-la</a> per continuar.

en: This version of WPML allows the use of taxonomy terms with the same name across multiple languages. Your site currently has %d taxonomy terms that require an update, so they will not be displayed with language suffixes.
ca: Aquesta versió de WPML permet l'ús de termes de taxonomia amb el mateix nom en diversos idiomes. Actualment, el seu lloc té %d termes de taxonomia que han de ser actualitzats perquè aquests no es mostrin amb els sufixos dels idiomes.

en: This warning will disappear once this issue is fixed.
ca: Aquest avís desapareixerà una vegada que s'hagi solucionat aquest problema.

en: This will also empty translation information (if any).
ca: Això també buidarà la informació de traducció (si n'hi ha).

en: To add categories that already exist in other languages go to the <a%s>category management page</a>
ca: Per afegir categories que ja existeixen en altres idiomes, vagi a la <a%s>pàgina d'administració de categories</a>

en: To enable it, either you or your host will need to open your website's php.ini file and either:
ca: Per activar-la, tu o la teva companyia d'allotjament haureu d'obrir el fitxer php.ini i:

en: To ensure and improve the security of your website, WPML makes use of the
ca: Per garantir i millorar la seguretat de la seva web, WPML fa ús del

en: To get automatic updates, you need to register %s for this site. %sRegister %s%s
ca: Per obtenir actualitzacions automàtiques, ha de registrar %s per aquest lloc web. %sRegistrar %s%s

en: To synchronize values for translations, you need to enable WPML's Translation Management module.
ca: Per sincronitzar els valors per a les traduccions, ha d'activar el mòdul d'Administració de Traducció de WPML.

en: Translatable custom posts linking
ca: Enllaçat d'entrades personalitzades traduïbles

en: Translatable taxonomies linking
ca: Enllaçat de taxonomies traduïbles

en: Translate
ca: Traduir

en: Translate by WPML
ca: Traduir mitjançant WPML

en: Translate by WPML.
ca: Traduir mitjançant WPML.

en: Translate independently
ca: Traduir independentment

en: Translate menu strings and URLs for:
ca: Traduir cadenes de menú i URLs per a:

en: Translate this Document
ca: Traduir aquest document

en: Translate using .mo files.
ca: Traduir utilitzant fitxers .mo.

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation (incomplete) saved.
ca: Traducció (incompleta) guardada.

en: Translation (new)
ca: Traducció (nova)

en: Translation Languages
ca: Idiomes de traducció

en: Translation Proxy error
ca: Error de proxy de traducció

en: Translation added:
ca: Traducció afegida:

en: Translation entry not found for: %d
ca: No s'ha trobat cap entrada de traducció per a: %d

en: Translation of:
ca: Traducció de:

en: Translation options
ca: Opcions de traducció

en: Translation preferences
ca: Preferències de traducció

en: Translation requests cancelled.
ca: Peticions de traducció cancel·lades.

en: Translation updated:
ca: Traducció actualitzada:

en: Translations
ca: Traduccions

en: Translations will be returned to your site
ca: Les traduccions seran retornades al seu lloc

en: Translations:
ca: Traduccions:

en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: Type
ca: Tipus

en: Type a post title
ca: Escrigui un títol d'entrada

en: URL rewriting is not enabled in your web server.
ca: No s'ha habilitat la reescriptura d'URLs en aquest servidor web.

en: URLs for menus will be updated
ca: Les URLs dels menús s'actualitzaran

en: Unarchive
ca: Desarxivar

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Unknown repository
ca: Repositori desconegut

en: Unregister %s from this site
ca: Anul·lar el registre de %s d'aquest lloc

en: Untranslated URL %s
ca: URL sense traduir %s

en: Untranslated URLs for menus
ca: URLs sense traduir per als menús

en: Untranslated string %s
ca: Cadena sense traduir %s

en: Untranslated strings for menus
ca: Cadenes sense traduir per als menús

en: Up to date
ca: Al dia

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update %s menu option to %s
ca: Actualitzar la %s opció de menú a %s

en: Update %s translation
ca: Actualitzar la traducció de %s

en: Update Plugin
ca: Actualitzar Plugin

en: Update Taxonomy Hierarchy
ca: Actualitzar la jerarquia de la taxonomia

en: Update URL to %s
ca: Actualitzar URL a %s

en: Update term names
ca: Actualitzar noms de termes

en: Updated Name
ca: Nom actualitzat

en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

en: Updates translation in progress with new style identifiers for documents. The new identifiers depend on the document being translated and the languages so it's not possible to get out of sync when translations are being deleted locally.
ca: Actualitza la traducció en curs amb nous identificadors d'estil per a documents. Els nous identificadors depenen dels documents en procés de traducció i els idiomes, per la qual cosa no és possible sortir de la sincronització quan s'eliminen les traduccions localment.

en: Upload dir is not writable
ca: No es pot escriure al directori de càrrega

en: Upload directory cannot be created. Check your permissions.
ca: No es pot crear el directori de càrrega. Revisi els seus permisos.

en: Upload flag
ca: Pujar bandera

en: Use different slugs in different languages for %s.
ca: Utilitzar diferents slugs en diferents idiomes per a %s.

en: Use directory for default language
ca: Utilitzar directori per a l'idioma predeterminat

en: Use flag from WPML
ca: Utilitzar la bandera de WPML

en: Used for plugin
ca: Utilitzat per al plugin

en: Used for theme
ca: Utilitzat per al tema

en: Using a .mo file in the theme directory
ca: Utilitzant un fitxer .mo al directori de temes

en: Validate on save
ca: Validar en guardar

en: Version
ca: Versió

en: Version n/a
ca: Versió n/d

en: Visit
ca: Visitar

en: WP Menus Sync
ca: Sincronització dels menús de WP

en: WP Translation
ca: Traducció WP

en: WPML Network Setup
ca: Configuració de xarxa de WPML

en: WPML Settings
ca: Configuració de WPML

en: WPML adapts to any WordPress theme
ca: WPML s'adapta a qualsevol tema WordPress

en: WPML admin screens require JavaScript in order to display. JavaScript is currently off in your browser.
ca: Les pantalles d'administració de WPML necessiten Javascript per poder mostrar-se. Actualment, Javascript està deshabilitat en el seu navegador.

en: WPML can automatically download translations for WordPress.
ca: WPML pot descarregar traduccions per WordPress automàticament.

en: WPML can automatically download translations for WordPress. %sEnable now%s
ca: WPML pot descarregar traduccions per WordPress de manera automàtica. %sHabilitar ara%s

en: WPML can automatically redirect visitors according to browser language.
ca: WPML pot redirigir als visitants de manera automàtica segons l'idioma del seu navegador.

en: WPML can now translate other plugins
ca: WPML ara pot traduir altres plugins

en: WPML can't be functional because it requires a disabled PHP extension!
ca: WPML no pot funcionar correctament perquè requereix una extensió PHP deshabilitada!

en: WPML can't run normally. There is an installation or server configuration problem. %sShow details%s
ca: WPML no es pot executar normalment. Hi ha un problema d'instal·lació o de configuració del servidor. %sVeure detalls%s

en: WPML cannot be activated together with these older plugins:
ca: WPML no pot activar-se juntament amb aquests plugins antics:

en: WPML cannot connect to <a%s>www.icanlocalize.com</a>. Please make sure that outgoing communication on port 80 (or 443) is enabled.
    <a%s>www.icanlocalize.com</a> is found on IP - %s. You can open all ports to and from that IP.
ca: WPML no pot connectar-se a <a%s>www.icanlocalize.com</a>. Si us plau, asseguri's que la comunicació sortint del port 80 (o 443) estigui habilitada.
    <a%s>www.icanlocalize.com</a> es troba a la IP - %s. Pot obrir tots els ports des de i fins aquesta IP.

en: WPML compatibility packages will soon be obsolete and removed. Please use other means to make your site multilingual-ready.
ca: Els paquets de compatibilitat de WPML aviat seran obsolets i s'eliminaran. Si us plau, utilitzi altres mitjans per fer que el teu lloc sigui multilingüe.

en: WPML has been activated for the selected site.
ca: WPML s'ha activat per al lloc seleccionat.

en: WPML has been deactivated for the selected site.
ca: WPML s'ha desactivat per al lloc seleccionat.

en: WPML has been reset for the selected site.
ca: WPML s'ha restablert per al lloc seleccionat.

en: WPML has never checked for WordPress translations. <a%s>Check now.</a>
ca: WPML mai ha buscat traduccions de WordPress. <a%s>Buscar ara.</a>

en: WPML home page
ca: Pàgina d'inici de WPML

en: WPML is a powerful plugin with many features. Would you like to see a quick overview?
ca: WPML és un potent plugin amb moltes funcionalitats. Li agradaria veure una breu introducció?

en: WPML is already registered network-wide.
ca: WPML ja està registrat en tota la xarxa.

en: WPML is missing some records in the languages tables and it cannot fully work until this issue is fixed.
ca: Falten alguns registres a les taules d'idiomes de WPML i el plugin no funcionarà correctament fins que es resolgui el problema.

en: WPML language settings
ca: Configuració d'idioma de WPML

en: WPML last checked for WordPress translations %s (manual). <a%s>Check now.</a>
ca: WPML va buscar traduccions de WordPress per última vegada el %s (manual). <a%s>Buscar ara.</a>

en: WPML last checked for WordPress translations %s when WordPress version updated. <a%s>Check now.</a>
ca: WPML va buscar traduccions de WordPress per última vegada el %s, quan es va actualitzar la versió de WordPress. <a%s>Buscar ara.</a>

en: WPML love
ca: M'encanta WPML

en: WPML news
ca: Notícies de WPML

en: WPML requires database upgrade
ca: WPML requereix una actualització de la base de dades

en: WPML settings
ca: Configuració de WPML

en: WPML will be deactivated
ca: WPML es desactivarà

en: WPML will copy %s from %s when you save this post.
ca: WPML copiarà %s de %s quan guardi aquesta entrada.

en: WPML will copy this field from %s when you save this post.
ca: WPML copiarà aquest camp de %s quan es guardi aquesta entrada.

en: WPML will no longer synchronize this %s with the original content.
ca: WPML no tornarà a sincronitzar aquest %s amb el contingut original.

en: WPML will reset all language information to its default values. Any languages that you added or edited will be lost.
ca: WPML restablirà tota la informació dels idiomes als valors predeterminats. Els idiomes que hagi afegit o editat es perdran.

en: WPML will work on your site, but you will not receive updates. WPML updates are essential for keeping your site running smoothly and secure. To receive automated updates, you need to complete the registration, in the %splugins admin%s page.
ca: WPML funcionarà al seu lloc web, però no rebrà actualitzacions. Les actualitzacions de WPML són essencials per mantenir el seu lloc funcionant de forma segura i ininterrompuda. Per rebre actualitzacions automatitzades, ha de completar el registre, a la %spàgina d'administració de plugins%s.

en: WPML's String Translation module lets you translate the theme, plugins and admin texts. To install it, go to your WPML account, click on Downloads and get WPML String Translation.
ca: El mòdul de traducció de cadenes de WPML permet traduir temes, plugins i textos d'administració. Per instal·lar-lo, inicii sessió al seu compte de WPML, cliqui Descàrregues i obtingui el mòdul WPML String Translation.

en: Waiting for translator
ca: Esperant un traductor

en: What to include in the language switcher
ca: Què incloure al selector d'idiomes

en: What to show for the root url:
ca: Què mostrar per la url arrel:

en: When WPML accesses <a target="_blank" href="%s">%s</a> it gets:
ca: Quan WPML accedeix a <a target="_blank" href="%s">%s</a> obté:

en: When deleting a post, delete translations as well
ca: Quan s'elimini una entrada, eliminar les traduccions també

en: When deleting a taxonomy (category, tag or custom), delete translations as well
ca: Quan s'elimini una taxonomia (categoria, etiqueta o personalitzada), eliminar les traduccions també

en: When using the translation pickup mode cancelled jobs on ICanLocalize need to be synced manually.
ca: Quan utilitzi el mode de recol·lecció de traduccions, els treballs cancel·lats a ICanLocalize s'han de sincronitzar manualment.

en: White
ca: Blanc

en: Will be added.
ca: S'afegirà.

en: Will be removed.
ca: S'eliminarà.

en: WordPress is installed in a directory (not root) and you're using default links.
ca: WordPress està instal·lat en un directori (no arrel) i està utilitzant enllaços predeterminats.

en: WordPress language file (.mo) is missing. Keeping existing display language.
ca: Falta el fitxer d'idioma (.mo) de WordPress. Es mantindrà l'existent idioma per mostrar.

en: Works with WordPress 3
ca: Funciona amb WordPress 3

en: Yes
ca: Sí

en: You are about to activate the site %s
ca: Està a punt d'activar el lloc %s

en: You are about to archive the site %s.
ca: Està a punt d'arxivar el lloc %s

en: You are about to change the language of {post_name}.
ca: Està a punt de canviar l'idioma de {post_name}.

en: You are about to connect the current post with these following posts
ca: Està a punt de connectar l'entrada actual amb les següents entrades

en: You are about to deactivate WPML on the site %s.
ca: Està a punt de desactivar WPML en el lloc %s.

en: You are about to deactivate the site %s
ca: Està a punt de desactivar el lloc %s

en: You are about to delete the site %s.
ca: Està a punt d'eliminar el lloc %s

en: You are about to mark the site %s as spam.
ca: Està a punt de marcar el lloc %s com a spam.

en: You are about to reset WPML for this site: %s.
ca: Està a punt de restablir WPML per al lloc %s.

en: You are about to unarchive the site %s.
ca: Està a punt de desarxivar el lloc %s

en: You are about to unspam the site %s.
ca: Està a punt de desmarcar com a spam el lloc %s.

en: You are not allowed to manage the WPML Network settings.
ca: No té permís per administrar la configuració de xarxa de WPML.

en: You are using a caching plugin. When you translate strings, the cache needs to be cleared in order for the translation to display.
ca: Està utilitzant un plugin de caché. Quan tradueixi cadenes, s'ha de buidar la caché perquè la traducció es mostri.

en: You are using plugins that are incompatible with WPML - <a href="%s">see details</a>.
ca: Està utilitzant plugins que són incompatibles amb WPML - <a href="%s">veure els detalls</a>.

en: You can also create custom language switchers, such as a list of languages or country flags.
ca: També pot crear selectors d'idioma personalitzats, com ara una llista d'idiomes o banderes de països.

en: You can completely hide content in specific languages from visitors and search engines, but still view it yourself. This allows reviewing translations that are in progress.
ca: El contingut d'idiomes específics pot amagar-se completament de la vista dels visitants i els motors de cerca, però seguir veient-lo vostè. Això li permet revisar les traduccions en curs.

en: You can enable its/their display for yourself, in your <a href="%s">profile page</a>.
ca: Pot activar la seva visualització només per a vostè a la <a href="%s">pàgina de perfil</a>.

en: You have selected the following content:
ca: Ha seleccionat el següent contingut:

en: You haven't set your <a %s>synchronization preferences</a> for these custom posts: %s. Default value was selected.
ca: Encara no ha configurat les seves <a %s>preferències de sincronització</a> per a aquestes entrades personalitzades: %s. S'ha seleccionat el valor predeterminat.

en: You haven't set your <a %s>synchronization preferences</a> for these taxonomies: %s. Default value was selected.
ca: Encara no ha configurat les seves <a %s>preferències de sincronització</a> per a aquestes taxonomies: %s. S'ha seleccionat el valor predeterminat.

en: You haven't set your synchronization preferences for these custom posts: %s. Default value was selected.
ca: Encara no ha configurat les seves preferències de sincronització per a aquestes entrades personalitzades: %s. S'ha seleccionat el valor predeterminat.

en: You haven't set your synchronization preferences for these taxonomies: %s. Default value was selected.
ca: Encara no ha configurat les seves preferències de sincronització per a aquestes taxonomies: %s. S'ha seleccionat el valor predeterminat.

en: You need to have a valid subscription in order to get upgrades or support for this plugin. %sPurchase a subscription or enter an existing site key%s.
ca: Ha de tenir una subscripció vàlida per obtenir actualitzacions o suport per a aquest plugin. %sCompri una subscripció o introdueixi una clau de lloc existent%s.

en: You will have to renew your subscription in order to continue getting the updates and support.
ca: Haurà de renovar la subscripció per seguir rebent les actualitzacions i el suport.

en: Your WPML settings seem to be corrupted. To avoid corrupting your existing data, we have hidden WPML from this site.
ca: Pel que sembla, la configuració de WPML està danyada. Hem amagat WPML en aquest lloc per evitar que es danyin les dades existents.

en: Your blog page does not exist or its translation is not published in %s.
ca: La pàgina del blog no existeix o la traducció de la mateixa no s'ha publicat a %s.

en: Your browser doesn't seem to be allowing cookies to be set.
ca: Sembla que el seu navegador no permet establir cookies.

en: Your home page does not exist or its translation is not published in %s.
ca: La pàgina d'inici no existeix o la traducció de la mateixa no s'ha publicat a %s.

en: Your php.ini file is located at
ca: El seu fitxer php.ini es troba a

en: Your site includes different kinds of content items. Choose which types to include in the quote. <br /><br />To get the word count of specific documents, use the %sTranslation Dashboard%s.
ca: El seu lloc inclou diferents tipus d'elements de contingut. Trii quins tipus vol incloure en el pressupost. <br /><br />Per realitzar un càlcul de la quantitat de paraules a documents específics, utilitzi el %sPanell de traducció%s.

en: Your subscription appears to no longer be valid. Please try to register again using a valid site key.
ca: Sembla que la seva subscripció ja no és vàlida. Provi de fer el registre de nou amb una clau de lloc vàlida.

en: Your subscription expires in %d day.
ca: La seva subscripció caduca en un %d dia.

en: Your subscription expires in %d days.
ca: La seva subscripció caduca en %d dies.

en: Your theme has no registered sidebars.
ca: El seu tema no té barres laterals registrades.

en: activated
ca: activat

en: activating
ca: activant

en: add
ca: afegir

en: add translation
ca: afegir traducció

en: all
ca: tot

en: any language
ca: qualsevol idioma

en: bugs fixed and new support for Headspace2 SEO plugin
ca: errors solucionats i suport pel plugin Headspace2 SEO

en: cancel
ca: cancel·lar

en: create duplicate
ca: crear duplicat

en: default
ca: predeterminat

en: downloaded
ca: descarregat

en: downloading...
ca: descarregant...

en: duplicate
ca: duplicat

en: edit
ca: editar

en: edit translation
ca: editar traducció

en: failed!
ca: error!

en: fixing %s/%d
ca: reparant %s/%d

en: help
ca: ajuda

en: hidden
ca: amagat

en: hide
ca: amagar

en: hide this
ca: amagar això

en: huge speed improvements and the ability to prevent loading WPML's CSS and JS files
ca: grans millores en la velocitat i la possibilitat d'impedir la càrrega dels fitxers CSS i JS de WPML

en: in
ca: a

en: installed
ca: instal·lat

en: installing...
ca: instal·lant...

en: item
ca: element

en: items
ca: elements

en: linked to:
ca: enllaçat a:

en: loading
ca: carregant

en: many bugs fixed and an easy way to show your love for WPML
ca: Molts errors solucionats i una manera simple de demostrar el teu amor per WPML

en: n/a
ca: no disponible

en: no menus defined
ca: no hi ha menús definits

en: none
ca: cap

en: not available
ca: no disponible

en: not translated in current language
ca: no està traduïda a l'idioma actual

en: of
ca: de

en: please enter path: absolute or relative to the WordPress installation folder
ca: introdueixi un ruta: carpeta d'instal·lació de WordPress absoluta o relativa

en: search
ca: buscar

en: select
ca: seleccionar

en: select parent
ca: seleccionar pare

en: show
ca: mostrar

en: simplified operation for basic usage and for getting professional translation
ca: operació simplificada per a l'ús bàsic i per obtenir traducció professional

en: some strings might be not registered
ca: pot ser que algunes cadenes no estiguin registrades

en: string not registered
ca: cadena no registrada

en: theme compatibility packages, design for language switcher and language fall-back for posts
ca: paquets de compatibilitat de temes, disseny per al selector d'idiomes i recursos d'idiomes per a les entrades

en: this will be your admin language and will also be used for translating comments.
ca: aquest serà el seu idioma d'administració i també s'utilitzarà per traduir els comentaris.

en: to
ca: a

en: to these languages:
ca: a aquests idiomes:

en: translate
ca: traduir

en: translation controls on posts and pages lists
ca: controls de traducció a les entrades i les llistes de pàgines

en: translation jobs updated
ca: treballs de traducció actualitzats

en: untranslated
ca: sense traduir

en: updated
ca: actualitzat

en: updating...
ca: actualitzant...

en: you can configure the position and contents of the posts page in the top navigation
ca: Pot configurar la posició i el contingut de la pàgina d'entrades a la barra de navegació superior
